Porady

Jak wybrać najlepszą szkocką whisky dla początkującego konesera.

Posted On 13 stycznia, 2021 at 11:13 am by / Możliwość komentowania Jak wybrać najlepszą szkocką whisky dla początkującego konesera. została wyłączona

Oceń produkt!
[Ogólnie: 0 Średnia: 0]

Zapewne widzieliście już wiele artykułów w szkockiej. Nasz przewodnik po szkockiej whisky zawiera szczegółowe informacje na temat whisky dla początkującego smakosza, a także listę naszych ulubionych. W tym artykule zaczniemy od początku dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z whisky.

Whisky dla początkujących

Jeśli właśnie teraz rozpoczynasz przygodę ze szkocką to wypróbowanie 25-letniego Lagavulina może Cię zniechęcić i prawdopodobnie nigdy więcej nie spróbujesz. Kiedy wybierasz swój pierwszy trunek, niezależnie od tego, czy kupujesz butelkę, czy próbujesz go w pubie, wybór szkockiej bardzo szybko zweryfikuje Twój związek z tym typem alkoholu. To nie jest specjał który pijesz zwykle podczas ferii wiosennych. Po pierwsze, jest po prostu za drogi, a po drugie, nie jest do tego przeznaczony.

Problem w tym, że kiedy zaczynasz, wybór i gama profili smakowych whisky jest przytłaczająca. Butelki są drogie, nie wiesz, co lubisz, a czego nie, co kupić, gdzie kupić, a jeśli idziesz do lokalnego baru, wybór jest zazwyczaj bardzo ograniczony. Pod koniec dnia nadal nie wiesz, czy było to warte Twoich pieniędzy.

Kategorie szkockiej whisky

Co na początek?

Wybierając swój pierwszy zestaw whisky, trzymaj się delikatniejszego smaku. „Delikatna” whisky nie będzie zawierała torfu, dzięki czemu napój będzie słodszy i przyjemniejszy dla podniebienia.

Pierwsza whisky, powinna działać raczej jak ciepły uścisk, a nie nagły policzek. Palenie, którego doświadczysz, będzie minimalne odczuwalne, a aromaty i profil smakowy powinny Cię ekscytować ale nie przytłaczać. Chociaż większość barmanów prawdopodobnie zasugeruje Glenlivet lub Glenfiddich. Dzieje się tak tylko dlatego, że są to dwa najpopularniejsze smaki w restauracjach. Obie są świetnymi opcjami na drugą lub trzecią degustację, ale dla pierwszego spotkanie mogą okazać się zbyt mocne.

Dobrym wyborem mogą okazać sie Auchentoshan Three Wood, Dalwhinnie Scotch Whisky czy też Dalmore 12.

Po wypróbowaniu wyżej wymienionych spróbuj jeszcze chwilę wytrwać i nie zrażaj się pierwszym wrażeniem! Nawet jeśli nie podobał Ci się smak lub aromat to jest w porządku i można to łatwo naprawić. Podobnie jak wino, każda whisky będzie smakować inaczej. Spróbuj oddzielić doznania od smaku, ponieważ z czasem Twoje podniebienie przyzwyczai się do naturalnego palenia szkockiej. Oddzielając wrażenia od smaku, możesz zacząć określać swoje upodobania i antypatie, aby wpłynąć na swoje następne decyzje zakupowe.

Innymi słowy, jeśli lubisz owoce, ale nie orzechy, poszukaj butelki, która ma więcej owoców niż orzechów. Jeśli podobało Ci się subtelne palenie w gardle, spróbuj czegoś mocniejszego.

Inne dobre smaki dla początkujących..

Please follow and like us:
fb-share-icon
Tweet 5
fb-share-icon3
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial